Utrzymanie porządku w dziecięcym pokoju to marzenie każdego rodzica, jednak porozrzucane wszędzie pluszaki i klocki mogą skutecznie uniemożliwić osiągnięcie tego celu. Jak więc przechowywać zabawki tak, by przysparzały nam jak najmniej kłopotów na co dzień?

Kluczem do zachowania porządku jest znalezienie odpowiedniego miejsca dla każdej z zabawek. Jeśli klocki będą znajdowały się zawsze w tym samym pudełku, a ulubione bajki na tej samej półce, będziemy tracić mniej czasu zarówno na ich sprzątanie, jak i szukanie, gdy będą potrzebne maluchowi. Z czasem możemy również wprowadzić do życia naszego dziecka nieco odpowiedzialności i nauczyć je odkładania swoich rzeczy na wyznaczone wcześniej miejsca.

przechowywaniu zabawek nieocenioną pomocą służą oczywiście wszelkiego rodzaju pojemniki i pudełka. Plastikowe, papierowe czy wiklinowe - wybór jest całkiem spory. Na nasze szczęście, występują one także w najróżniejszych rozmiarach, dlatego możemy w nich pomieścić zarówno zabawki o dużych gabarytach, jak i małe elementy, np. kredki czy figurki. Natomiast przedmioty, które maluch lubi zabierać ze sobą w inne miejsca, możemy trzymać choćby w wygodnych workach, które z łatwością można przenieść do ogrodu czy samochodu.

Przechowywanie zabawek na otwartych regałach - o ile jest ostatnio całkiem modne - niestety może sprawiać wrażenie nieładu. Dobrym rozwiązaniem jest więc schowanie ich do szafy czy komody - znikną nam z oczu, nie będą się kurzyć, a sam pokój będzie wyglądał o wiele estetyczniej. Z kolei na otwartych regałach i półkach warto postawić te zabawki, którymi nasz maluch bawi się najczęściej. Pamiętajmy także, by wykorzystać przestrzeń pod łóżkiem oraz miejsce na szafie - warto tam jednak postawić gadżety po które sięgamy rzadziej.

Nie zapominajmy także o regularnych porządkach - przechowywanie zabawek będzie znacznie łatwiejsze jeśli oddamy te rzeczy, którymi nasze dziecko już się nie bawi oraz z których najzwyczajniej wyrosło.